Меню Закрыть

Алкоголізм

«Алкоголізм — це хвороба волі. Немає препарату, який міг би замінити силу волі хворого і його прагнення до тверезого життя. Тільки сам хворий може вилікувати себе повною відмовою від спиртного» — А. Р. Довженка.

Що ж таке алкоголізм? Як визначити людині той момент, коли гаданий йому нешкідливим захоплення переростає у хворобу? Перед тим, як відповісти на ці питання, дещо з історії. Спиртні напої відомі людству з незапам’ятних часів. Деякі вчені припускають, що люди почали випивати приблизно за вісім тисяч років до н. е .. (в кам’яному столітті).

«Сп’яніння — не що інше, як добровільне безумье» — писав Сенека. «Продовж це стан на кілька днів, хто засумнівається, що людина зійшов з розуму? Але і так безумье не менше, а тільки коротше». Інший мудрець, Абуль-Фарадж, сказав таку думку: «Вино повідомляє кожному, хто його п’є, чотири якості. Спочатку чоловік стає схожим на павліна — він пижиться, його рухи плавні і величаві. Потім він набуває характеру мавпи і починає зі всіма жартувати і загравати. Потім він уподобается лева й стає самовпевненим, гордим, впевненим у своїй силі. Але висновок він перетворюється на свиню і, подібно їй, валяється в багнюці.


выход из запоя

Алкоголь — наркотична отрута, що позбавляє людину розуму і волі. До нього звикають, ця звичка призводить до хворобливої пристрасті, спочатку випивають «помірно», «як всі», а потім не можуть обійтися без алкоголю. З медичної точки зору, алкоголізм-це захворювання, викликане систематичним вживанням спиртних напоїв, що характеризується патологічним потягом до них, що призводить до психічних розладів і порушеннями соціальних відносин. Про вплив алкоголю на організм людини розказано, написано достатньо, для того, щоб зрозуміти будь — яку шкоду його очевидний. Алкоголь розноситься по крові до всіх органів, при цьому несприятливо на них діє, в плоть до руйнування.

 

Серед можливих важких наслідків алкоголізму:

ураження печінки,
ураження мозку,
стравохідний кровотеча з варикозних судин,
збільшення селезінки,
анемія,
функціональна ниркова недостатність,
порушення згортання крові.
Алкоголь надає шкідливий вплив на зір, помітно знижуючи його гостроту, на слухове сприйняття, спотворюються смакові відчуття, знижується реакція на зовнішні подразники. Алкоголь украй несприятливо впливає на судини головного мозку. Зміни структури мозку, викликані багаторічною алкогольною інтоксикацією, майже незворотні. Безпечність у ставленні до свого здоров’я в будь-який момент може перетворити ваше життя в досить нікчемне існування. Пам’ятайте про це!!!

«Позбавиться від пияцтва людина не тоді, коли він буде позбавлений можливості пити, а тоді, коли він не стане пити, хоча б перед ним в його кімнаті стояло вино, і він чув його запах, і йому варто тільки протягнути руку…» — Л. Н.Толстой.

Перед тим, як кидати, ви самі повинні цього хотіти. Ви повинні мріяти про одужання, жадати все у своєму житті перевернути по-іншому. Постарайтеся довести собі, що ваше життя без отрути стане багатшим і цікавішим, а не навпаки.

ВООЗ оприлюднила дані про зростання алкоголізму в світі. У 2012 році Україна посіла 5 місце в світі по споживанню алкоголю і друге за рівнем смертності від нього. Попереду опинилися тільки Молдова, Угорщина, Чехія та Росія. Сьогодні на обліку в медичних закладах — близько 900 тис. осіб з діагнозом — алкоголізм. Але офіційно ця цифра в 3, а то і в 5 разів менше реальної.

Крім того, від випивки щорічно помирає близько 40 тис. осіб. З них, приблизно 25% випадків — отруєння, стільки ж летальні випадки від серцевих нападів. Решта смерті пов’язані з нещасними випадками. А більше половини вбивць у момент скоєння злочину перебували у нетверезому стані. Дві третини суїцидів серед молоді вчиняється в стані алкогольного сп’яніння. За інформацією ВООЗ 1% людей, які їздять п’яними за кермом, здійснюють 50% усіх ДТП. При цьому 80% загиблих в ДТП — жертви за участю п’яних водіїв.

Українці п’ють все більше і частіше. За останні 10 років виробництво пива збільшилося вдвічі, коньяку на 65%, а якщо поділити об’єм поглиненого в 2012 році алкоголю на всіх жителів країни, то вийде, що кожен українець випив 60 літрів пива. Ну, а в перерахунку на доросле працездатне населення, цей показник можна сміливо множити на два. За даними статистики, дорослі поглинають до 7 літрів горілки на рік. І це незважаючи на те, що ціни постійно зростають. Експерти впевнені: підвищення цін не змусить менше пити, а тільки збільшить кількість неякісної, підпільної продукції. За даними Держстату в минулому році на алкогольні напої і сигарети українці витратили 76 млрд грн. На сьогоднішній день, наркологи серед причин, що призвели до алкоголізму, на одне з перших місць ставлять спадковість.

Україна — одна з перших країн в Європі по дитячому алкоголізму. Тому в даний час розглядається питання про збільшення віку для продажу спиртного з 18 до 21 року. Більшість українських дітей пробують спиртне до 13 років і раніше, при цьому кожен 13-річна дитина вже встиг в своєму житті хоч раз спробувати алкоголь. Відповідно до «Європейського опитування молоді щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин, майже 87% школярів у віці 15-17 років хоча б раз у житті спробували алкоголь. Більше 26% вживали алкоголь 1-2 рази в місяць,близько 14% — 3-5 разів. Але проблема споживання алкоголю підлітками — це проблема не тільки українська, але й європейська. Її головна причина полягає в «алкогольному культ», який через рекламу і пропаганду нав’язує молоді модель соціальної поведінки.

Висувається вимога заборонити продаж спиртного в радіусі 300 м від навчальних закладів та гуртожитків. Розглядається питання про заборону алкоголю з 22.00 до 8.00 (крім кафе, клубів і ресторанів). З 1 липня 2015 року пиво прирівняли до алкоголю. За даними ВООЗ, середня тривалість життя людини, яка вживає алкоголь на 15-17 років менше середньостатистичної тривалості життя. Кожен четвертий житель України не доживає до 60 років, а кожен десятий — до 35.

З досліджень Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Держслужби статистики виявилося, що тільки 9% жінок репродуктивного віку ніколи не вживали алкоголь. Так, обстеження 1500 матерів та їх дітей виявило відхилення від норми у 2% дітей, мами яких зовсім не вживали алкоголь. Цей показник склав 9% серед дітей, «помірно випивають» матерів і досяг 74% у дітей, матері яких багато п’ють. Тому, чим раніше людина вирішить позбутися від такого захворювання, як хронічний алкоголізм, тим швидше ми зможемо перемогти це захворювання, тим здоровіше будуть наші діти і онуки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *